Pisz-point
tenis w Piszu...

Weekend pełen emocji i rywalizacji młodych tenisistów - ADT Junior Cup II.

Łomża, Olsztyn, Biskupiec, Hamm (Niemcy), Elbląg, Mińsk Maz, Bruksela ( Belgia) to tylko początek długiej listy miejscowości z których przybyli młodzi tenisiści na kolejny turniej z cyklu ADT Junior Cup rozgrywany 27-28 lipca na Jabłoni. Termometry jak na tę porę roku przystało pokazywały momentami ponad 30 stopni ciepła, ale tego weekendu na kortach Hotelu Jabłoń Lake Resort aura była o wiele gorętsza aczkolwiek pełna pozytywnych emocji i fajnej towarzyskiej atmosfery.

Podobnie jak w poprzedniej edycji postawiliśmy na podział młodych tenisistów na kilka kategorii, proponując w zamian sporo gry dla każdego a główną kategorią podobnie jak ostatnio był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Chłopców do lat 12 – drugi oficjalny turniej Polskiego Związku Tenisa organizowany przez nasz Klub. Jak zwykle nie zabrakło też kategorii Tenis10- czerwonej, pomarańczowej i zielonej oraz turnieju dla starszych tenisistów do lat 16. W sumie do udziału zgłosiło się 42 zawodników i zawodniczek z całej Polski a nawet mieliśmy przyjemność gościć znajomych z zagranicy.

Sobota to mecze fazy eliminacyjnej kategorii WTK-U 12 w Singlu i Deblu oraz kategorie zielona ( do 12 lat) i Juniorów do lat 16. Do Wtka zgłosiło się 11 zawodników – ostatecznie na starcie stawiła się 10, natomiast w kategoriach zielonej i żółtej rywalizowało w sumie 15 zawodników i zawodniczek.
Niedzielne mecze natomiast to rywalizacja w kategoriach Czerwonej i pomarańczowej, no i oczywiście faza finałowa Wtka. Podczas tej edycji wielu młodych adeptów z naszej szkółki zaliczyło turniejowy debiut, który dla niektórych okazał się bardzo udany. Oczywiście najważniejsza nie była rywalizacja, a radość z gry i spędzonego aktywnie czasu/ Czasami jak to przy okazji turniejów bywa pojawiły się łzy smutku, jednak bardzo szybko łagodzone były rodzinnym klimatem który tego dnia stworzyli zawodnicy i przybyli goście.
Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach.
Kat. Czerwona:
1. Jerzy Chełstowski (Łomża)
2. Filip Chrzanowski-Banach (Warszawa)
3. Filip Czapski (Pisz)

Kat pomarańczowa.
1. Mikołaj Modrzejewski ( Mińsk Maz. )
2. 2. Amelia Daszewska (Olsztyn)
3. 3. Emilia Matejeska (Olsztyn)

Kat. ZIELONA
1. .Mikołaj Modrzejewski ( Mińsk Maz.)
2. Szymon Chlewicki ( Łomża)
3. Bartosz Chełstowski ( Łomża)

Kategorie U-16
1. Jakub Uncu ( Hamm-Niemcy)
2. Laura Duchnowska ( Augustów/ Bruksela)
3. Antoni Koćmierowski (Warszawa)

Kat. WTK U-12 Singiel
1. Igor Piasek (Radom)
2. Igor Piotrowski (Elbląg)
3. Tymoteusz Wszołek (Pisz)

Debel
1. Igor Piasek/ Szymon Modrzejewski
2. Tomasz Płocharczyk/ Igor Piotrowski
3. Tymoteusz Wszołek/Antoni Łukaszewicz

Był to kolejny bardzo udany turniej. Serdecznie dziękujemy przede wszystkich zawodnikom i rodzicom za obecność na naszym turnieju. Wielki był to dla nas zaszczyt gościć tak wielu młodych utalentowanych tenisistów. Dziękuje za piękną grę i stworzoną przez Was atmosferę. Dziękujemy również wszystkim tym bez których stworzenie takiego wydarzenia było by niemożliwe. W tym miejscu podziękowania m in. dla naszego wieloletniego partnera Warmińsko Mazurskiego Banku Spółdzielczego za pomoc w organizacji oraz pozostałym patronom tego wydarzenia. Bardzo dziękujemy gospodarzowi naszych turniejów Hotelowi Jabłoń Lake Resort. Sukces tego wydarzenia to w dużej mierze świetne miejsca i profesjonalna baza z której dane jest nam korzystać. Dziękujemy również Gazecie Piskiej za wsparcie medialne wydarzenia oraz profesjonalne zdjęcia wykonane przez p. Beatę Smakę.
Podziękowania również w stronę członków naszego Klubu za zaangażowanie w turniej. Świetna robota Panie i Panowie Pisz-Pointowie ;) .
W linku pod postem znajdą państwo obszerną foto relację z turnieju.Kolejny turniej cyklu planowany jest na drugą połowę Września. Dokładną datę podamy wkrtóce. Wszystkich chętnych zapraszamy już dziś. Do zobaczenia na tenisowym szlaku! C'mon.