Pisz-point
tenis w Piszu...

Nowe rozdanie na III Turnieju Kobiet.

Niedziela 17 marca stała pod znakiem rywalizacji Pań w trzecim już Turnieju Tenisa z okazji Dnia Kobiet organizowanym przez nasz Klub. Turniej okazał się z wielu względów przełomowy, a zacznijmy od tego, że na starcie stawiała się rekordowa liczba uczestniczek, bo aż 13. Oprócz naszych klubowiczek tego dnia odwiedziły nas tenisistki z Giżycka, Łomży, Białegostoku oraz Łysych. Turniej jak na tą porę roku przystało rozgrywaliśmy oczywiście na niezawodnej hali Tenisowej przy Hotelu Jabłoń Lake Resort.
Pierwszy etap rozgrywek to faza grupowa. Panie podzielone zostały na 3 grupy. Do następnej rundy awansowały 3 najlepsze tenisistki z grup oraz jedna tzw. Lucky Looser'ka. Rywalizacja w grupach przyniosła wiele zaciętych pojedynków. Zwłaszcza koleżanki, które po raz pierwszy odwiedziły nasze korty już w pierwszych meczach pokazały, że mocno będą starać się przemieszać szyki. W sumie w fazie grupowej Panie rozegrały 26 pojedynków(!),. Z pierwszych miejsc awansowały: Grupa A – Zuzanna Zych – Łomża, Grupa B – Joanna Konończuk – Pisz , Natalia Mazuch – Łyse. Natomiast jako LL finałową czwórkę uzupełniła Monika Błazko z Białegostoku. Po fazie grupowej wiedzieliśmy już, że żadna z rozstawionych tenisistek nie obroni swojego wyniku sprzed roku. Bardzo pozytywną dla nas sensację sprawiła Asia Konończuk wygrywając grupę z wielokrotną tryumfatorką turniejów Panią Alicją Branicką. Brawo Asia!
Pierwszy półfinał rozgrywały Natalia Mazuch oraz Zuzanna Zych. Była to dobra okazja do rewanżu za niedawny turniej w Ostrołęce, dziewczyny spotkały się tam również w półfinale. Na nieszczęście Zuzy, Natalia potwierdziła wysoką formę i pewnie awansowała do finału, wynik 6-1.
W drugim półfinale jako jedyna reprezentantka naszego klubu w tej fazie Asia dzielnie stawiała czoła nieco bardziej doświadczonej koleżance z Białegostoku. Jednak doświadczenie wzięło górę i Monika pewnie wygrała 6-2.
Finały!
W meczu o 3 m-ce zmierzyły się jedne z młodszych uczestniczek całego turnieju. Zuzanna kontra Asia. I gdy już wydawało się, że Zuza gładko przebrnie przez cały pojedynek (wynik 4-2), Asia zdołała się odbudować i doprowadzić do wyrównania po 4. Jednak dwa kolejne gemy padły łupem koleżanki z Łomży. Brawo za cały turniej dla obu młodych zawodniczek!
Finałowy pojedynek był przysłowiową wisienką na torcie. Natalia, która przez cały turniej przeszła jak torpeda tracąc do tej pory tylko 1 gema(!) zaczęła spotkanie w podobny sposób. Szybkie 3-1 i można było się spodziewać, że w tym meczu emocji już nie będzie. Nic bardziej mylnego. Niesamowitą wole walki pokazała Monika, która doprowadziła do remisu po 4 a następnie wysunęła się na prowadzenie 4-5 i 0-30. Tylko dwie piłki od meczu. A jednak aż dwie piłki, które tym razem okazały się nieosiągalne. Natalia najpierw doprowadziła do remisu, następnie przy stanie 6-5 wymierzyła kilka kończących "ciosów" i po bardzo emocjonującym sięgnęła po najwyższe laury tego dnia.
Klasyfikacja końcowa:
1. Natalia Mazuch – Łyse
2. Monika Błazko – Białystok
3. Zuzanna Zych – Łomża
4. Joanna Konończuk - Pisz
To był bardzo interesujący turniej, na którym to głównie młode zawodniczki dyktowały warunki. Jednak wszystkim uczestniczkom należą się wielkie brawa za uczestnictwo i zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju. Kolejna odsłona rywalizacji Pań już niebawem na III Otwartych Mistrzostwach Pisza w Tenisie. Zapraszamy już dziś!!!

Turniej współfinansowany ze środków zadania publicznego Gminy Pisz : "Gem, Set, Mecz- rozwój i popularyzacja tenisa w Piszu" realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Tenisowy Pisz-Point.