Pisz-point
tenis w Piszu...

Next Gen na zakończenie tenisowej zimy

Od kilku sezonów mamy tą bezcenną możliwość rywalizowania na kortach zarówno latem i zimą. Grzechem byłoby nie korzystać z takiej możliwości , także i tej zimy tenisiści solidnie trenowali pod dwoma Jabłoniowymi halami mimo mrozów, śniegów i zawiei. I pomimo, że w tym roku po raz pierwszy nie prowadziliśmy ligowej rywalizacji tej zimy, tenisiści nie zapadli w zimowy sen i sprawdzenie formy musiało nastąpić. Tak więc w niedziele 25 marca zebraliśmy się, by rozegrać podsumowujący turniej.
Tego dnia do rywalizacji zgłosiło się 10 tenisistów z Pisza oraz jeden kolega z Suwałk. Podobnie jak na turnieju kobiet postawiliśmy na rywalizację grupy + play off. Rywalizacja w pierwszej rundzie rozgrywana była systemem znanego z nowej imprezy wśród zawodowych tenisistów młodego pokolenia Next Gen. "Nadchodzące pokolenie" w tym turnieju to zresztą nie tylko system bowiem do rywalizacji razem z dorosłymi po raz pierwszy przystąpił nasz młody Czempion Tymoteusz Wszołek. To było ostrzeżenie dla starszych kolegów przed przyszłymi sezonami – forma naszych młodych tenisistów rośnie razem z nimi, a nasz klub razem nią :) .
System bardzo dobrze sprawdził się w rozgrywkach i bardzo sprawnie wyłoniliśmy najlepszych 4 tenisistów fazy play-off. Pierwszy półfinał rozgrywali między sobą Łukasz Banach oraz Andrzej Polkowski. W tym meczu to młodszy z tenisistów dyktował tempo meczu. W konsekwencji po bardzo dobrym widowisku z obu stron, Łukasz pokonał Andrzeja 6-1. Mimo znacznej przewagi w wyniku mecz obfitował w wiele zaciętych akcji. W drugim półfinale zmierzyli się weterani rozgrywek. Paweł Chmielewski vs Artur Górski. Do stanu 3-3 Panowie prowadzili bardzo wyrównany pojedynek i gdy już wydawało się, że po przełamaniu rywala na 4-3 starszy z braci Chmielewskich rozstrzygnie pojedynek na swoją korzyść, swój najlepszy nietuzinkowy tenis zaprezentował Pan Artur wygrywając 3 kolejne gemy, a w konsekwencji cały mecz. Tak więc w meczu o 3 miejsce naprzeciwko siatki stanęli Andrzej Polkowski i Paweł Chmielewski, a w finale Łukasz Banach i Artur Górski. W obu pojedynkach na twarzy i w grze tenisistów wyraźnie malowało się zmęczenie, była to już 5 godzina rywalizacji. Ostatecznie mecz o 3 miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął Paweł Chmielewski, prezentując w tym meczu jak i całym turnieju sporo efektownych kończących piłek. Mecz finałowy natomiast miał być rewanżem za pojedynek w fazie grupowej, gdzie w pewny sposób zwyciężył Łukasz. O rewanżu jednak nie było mowy. Bezkonkurencyjny tego dnia Łukasz zdominował swoim agresywnym i konsekwentnym stylem gry przeciwnika i zasłużenie wygrał 6-2 sięgając po raz pierwszy po najwyższe laury. Nowa Generacja górą! Brawo Łukasz! Brawo wszyscy tenisiści. To był bardzo ciekawy turniej obfitujący w wiele zaciętych pojedynków i efektownych akcji. Przed nami sezon letni. Odliczamy dni do rozpoczęcia gier na kortach ceglanych. Szykujemy formę dalej, bo już za miesiąc jedno z ważniejszych wydarzeń, czyli Otwarte Mistrzostwa Pisza w Tenisie. Zapraszamy już dziś