Pisz-point
tenis w Piszu...

Nabór na rok szkony 2019/20 rozpoczęty !

Klub Tenisowy Pisz-Point ogłasza nabór do szkółek tenisowych w nowym roku szkolnym. Zajęcia min. 2 razy w tygodniu. Zapewniamy potrzebny sprzęt oraz doświadczoną kadrę trenerską z kwalifikacjami potwierdzonymi przez Polskie i Między narodowe Federacje Tenisowe. Małe grupy (6-10 dzieci), dogodne terminy. Zapraszamy na pierwszy trening podczas Dnia otwartego na kortach w niedzielę 15 września od godz. 16.00. Więcej informacji pod nr telefonu 511164798 501403957

Gdzie trenujemy?
Głównymi miejscami treningowymi są Klubowe Korty Tenisowe Point przy drodze na plażę, oraz baza tenisowa przy Hotelu Jabłoń Lake Resort w Jabłoni.
W okresie zimowym wykorzystujemy również szkolne hale gimnastyczne w Piszu

Jak często odbywają się treningi?
Trenujemy min 2 razy w tygodniu. Jednostka treningowa trwa 1-1,5 h.

Jak wyglądają grupy ćwiczebne?
Grupy treningowe układamy zgodnie z zaleceniami programu ITF i PZT , Wg programu Tenis10 . Więcej informacji o programie znajdą państwo pod linkiem https://tenis10.pl/
Staramy się by grupy miały maksymalnie 6 -8 dzieci. W przypadku większych grup zajęcia prowadzone są przez dwóch trenerów.
Dzieci dobierane są wg wieku oraz umiejętności. Również pod tym kątem dobieramy dla nich sprzęt ( rakiety, piłki)

Czy trzeba mieć swój sprzęt?
Nie. Klub dysponuje wszystkimi rozmiarami rakiet i piłek potrzebnych do ćwiczeń. Sprzęt udostępniany jest bezpłatnie.

Czy trenerzy posiadają stosowne kompetencje?
Trenerzy prowadzący posiadają aktualną licencję Polskiego Związku Tenisa, tytuł Trener Sportu o spec. Tenis oraz szerokie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi na różnym poziomie.

W jakim wieku dzieci mogą zacząć treningi?
Dolna granica to 4-5 lat, treningi z dziećmi w tym wieku polegają na 100% zabawach z piłką i rakietką w tle. Starsze dzieci 6-7 letnie zaczynają pracę nad techniką uderzeń. "Prawdziwy tenis" zaczyna się w wieku 8-9 lat :)( poziom pomarańczowy tenis 10)

Jakie są koszty treningu?
Koszty trenowania w naszym klubie wynoszą od 120 do 150 zł miesięcznie w układzie min 2 treningów w tygodniu.

Ścieżka kariery młodego zawodnika Klubu Tenisowego Pisz-Point
3 pierwsze miesiące
pierwsze treningi, oswajanie się z rakietką, nacisk na zadania koordynacyjne
0,5 - 1 rok
Nauka techniki i motoryki tenisowej. Pierwsze gry na punkty i udział w turniejach wewnętrznych.
1-2 lata
Dalsze doskonalenie umiejętności tenisowych. Regularne występy w turniejach wewnętrznych i zewnętrznych ( w tym w turniejach oficjalnych PZT )
2 lata i więcej
Witamy w gronie ukształtowanych zawodników-tenisistów:)
Co nie zwalnia z permanentnego treningu techniki, taktyki, motoryki i sfery mentalnej młodego tenisisty. Przedstawiony schemat jest bardzo ogólny i nie oddaje specyfiki treningu tenisowego. niektóre okresy u poszczególnych dzieci mogą trwać dłużej lub krócej co jest uwarunkowane indywidualnymi możliwościami dziecka. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej nt. kształtowania zawodniczego w naszym klubie zachęcamy do kontaktu.
Zachęcamy do odwiedzin naszego Klubowego Fan Page'u na Facebooku. Tam na bieżąco zamieszczamy informację dotyczące osiągnięć naszych podopiecznych.