Pisz-point
tenis w Piszu...

Bank WMBS Pisz-Open 2019 . Turniej jakiego jeszcze nie było!

27-28 kwietnia nasz Klub miał zaszczyt gościć wielu znakomitych tenisistów nie tylko z regionu, ale także z całej Polski na III Oficjalnych Mistrzostwach Pisza w Tenisie- WMBS
Pisz- Open 2019. Miało to być prawdziwe święto tenisa na naszych kortach i śmiało możemy powiedzieć, że tak właśnie było! Przeszło 80 tenisistów w różnych kategoriach wiekowych rywalizowało na kortach w Piszu i na Jabłoni. Świetny poziom, mnóstwo gry, znakomici zawodnicy, a przede wszystkim przyjacielska sympatyczna atmosfera sprawiły, że ten turniej na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dzień 1. Kategorie Open Mężczyzn i Kobiet.

W sobotę zaplanowane zostały kategorie dla dorosłych tenisistów. Lista startowa Pań liczyła 11 zawodniczek, natomiast u Panów przewidziano rywalizację w drabince na 32 zawodników. Ostatecznie pojawiło się ich 31, mimo że lista chętnych była dłuższa. Pierwsze zaczęły Panie. Tego dnia gościliśmy zawodniczki z Giżycka, Łomży, Kętrzyna, Augustowa, no i oczywiście z Pisza. Grające system "do dwóch przegranych" tenisistki zafundowały nam całą masę zaciętych spotkań i już po pierwszych meczach wiadome było, że rywalizacja potrwa kilka solidnych godzin. Ostatecznie w finale spotkały się: Zuzanna Zych oraz Joana Płatek. Trudy poprzednich spotkań lepiej zniosła Zuza pokonując rywalkę 6-2, tryumfując tym samym w całym turnieju i jako pierwsza odebrała z rąk prezesa puchar dla Mistrzyni Pisza sezonu 2019. W meczu o 3 msc. honoru gospodarzy broniła Pani Alicja, skutecznie jak się okazało pokonując 6-1 reprezentantkę Giżycka.

1. Zuzanna Zych – Łomża
2. Joanna Płatek – Giżycko
3. Alicja Branicka – Pisz

Turniej mężczyzn rozpoczął się nieco ponad godzinę później. Pierwsza runda to 16 pojedynków, dlatego zdecydowaliśmy się początkowo prowadzić rywalizację na dwóch obiektach w Jabłoni i Piszu. Wszyscy już na starcie znając lokalne realia tenisowe zacierali ręce w oczekiwaniu na pasjonujące pojedynki. Nie zawiedliśmy się absolutnie. Po długich godzinach zażartych wymian pary półfinałowe w głównej drabince wyglądały następująco: Tomasz Sokół (Białystok) vs Mirosław Misztalewski (Zambrów) oraz Wojciech Piękoś (Mrągowo) vs Jacek Czerniszewski (Białystok). O ile pierwszy półfinał dość szybko na swoją korzyść rozstrzygnął Tomasz z Białegostoku (8-0) w drugim mieliśmy prawdziwą ucztę tenisową i gdy już wydawało się, że w Piszu finałowy pojedynek zagrają dwaj Białostocczanie (7-5 i podanie Jacka), Wojtek Piękoś przypomniał sobie najwyraźniej czasy zawodniczej kariery i w iście profesorskim stylu przechylił szale zwycięstwa na swoją stronę (8-7 tb7-4). Tak więc w finale spotkali się Wojciech Piękoś oraz Tomasz Sokół. Mocno utykający już Wojtek po kilku gemach wyszedł na prowadzenie w meczu i nie oddał już go do końca, mimo iż Tomek dwoił się i troił na korcie. Piękne widowisko na koniec długiej tenisowego dnia na kortach w Jabłoni.
1. Wojciech Piękoś – Mrągowo
2. Tomasz Sokół - Białystok
3. Mirosław Misztalewski – Zambrów

Dodatkowo dla zawodników, którzy odpadli w 1 rundzie zorganizowany został tzw. Turniej pocieszenia. Klasyfikacja:
1. Bartosz Hys – Warszawa
2. Rafał Dmochowski – Zambrów
3. Tomasz Szabłowski – Zambrów

Dzień 2. Kategorie Dzieci i Młodzieży.

Drugiego dnia zgodnie z planem do rywalizacji przystąpili młodzi tenisiści z Pisza, Kętrzyna, Augustowa, Mrągowa i Zambrowa. Bardzo nas cieszy rozwój tenisa juniorskiego w regionie, jeszcze kilka lat wstecz bardzo ciężko było zorganizować turniej dla dzieci i młodzieży, a tymczasem możemy spotykać się w różnych miejscach na turniejach juniorskich, gdzie nierzadko ilość uczestników sięga kilkudziesięciu uczestników. W niedzielę do rywalizacji przystąpiło 42 młodych tenisistów i tenisistek. Wielkie brawa dla trenerów i rodziców za zaangażowanie w pasję swoich podopiecznych!
Zaczęliśmy od kategorii Tenis10. Pierwsze rywalizowały dzieci do lat 8 ( kat. Czerwona – 6 zawodników) oraz 9 ( kat. Pomarańczowa – 7 zawodniczek). Los chciał, że tego dnia niemal 100% tych kategorii tworzyły dziewczynki :).
Tylko w kategorii czerwonej mieliśmy jednego "rodzynka". 9-letni chłopcy natomiast rywalizowali tym razem ze starszymi przeciwnikami w kategorii zielonej.
Klasyfikacja końcowa kat. Czerwona:
1. Antoni Koda – Zambrów
2. Zosia Zabiłowicz – Pisz
3. Alicja Pietruszka – Pisz
Kategoria Pomarańczowa:
1. Amelia Marcinek - Mrągowo
2. Iga Pupek - Mrągowo
3. Ola Nurczyk – Mrągowo

Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy w kategorii zielonej, najliczniejszej tego dnia. 12 zawodników rozgrywało swoje mecze w 3 grupach, do wyłonienia finałowej trójki konieczna była dogrywka w dwóch grupach. Klasyfikacja końcowa:

1. Marcel Rozberg – Mrągowo
2. Patryk Butrym – Kętrzyn
3. Olgierd Borzymowski – Pisz

Kolejną grupę młodych zawodników stanowili chłopcy w kategorii "U-12 zawodniczej". W tej kategorii rywalizowało 6 tenisistów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że dwójka naszych reprezentantów dzień wcześniej rywalizowała w najlepszej "ósemce" cyklu Green Tour w Olsztynie, jak im poszło dowiecie się Państwo w kolejnym poście ;) Tymczasem klasyfikacja niedzielnego turnieju:

1. Tymoteusz Wszołek – Pisz
2. Antoni Łukaszewicz – Pisz
3. Tomasz Pszczoła – Augustów

Ostatnie dwie kategorie młodzieżowe U-16 dziewczyn i chłopców. W sumie startowało 5 tenisistów i 6 tenisistek. Klasyfikacja końcowa:

Chłopcy :
1. Tomasz Mazurek – Pisz
2. Michał Lasota – Augustów
3. Maciej Syrzeń – Pisz

Dziewczyny:
1. Julia Lewkowicz – Kętrzyn
2. Gabrysia Koszycka – Augustów
3. Laura Andrzejczyk – Pisz

Tak oto zakończył się bezprecedensowy pod wieloma względami turniej organizowany przez nasz klub. Dziękujemy serdecznie sponsorom tego wydarzenia, szczególnie Warmińsko-Mazurskiemu Bankowi Spółdzielczemu – sponsorowi głównemu za wszelkie wsparcie. Firmom: Autoprestige p. Dariusza Kaczkowskiego oraz AGAR p. Pawła Jabłkowskiego. Hotelowi Jabłoń Lake Resort za udostępnienie kortów, Piekarni Kurpiowskiej oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg i organizację turnieju. Największe podziękowania należą się oczywiście uczestnikom tego wydarzenia. To Wy stworzyliście to wielkie święto tenisa w Piszu. Cały Klub Tenisowy Pisz-Point dziękuje serdecznie za przybycie. Był to dla nas wielki zaszczyt gościć Was wszystkich. Do rychłego zobaczenia na tenisowym szlaku! :)
#piszpoint #Piszopen2019
--------------------------------------------------
Turniej współfinansowany ze środków zadania publicznego Gminy Pisz : "Gem, Set, Mecz- rozwój i popularyzacja tenisa w Piszu" realizowanego przez Stowarzyszenie Klub Tenisowy Pisz-Point.