Pisz-point
tenis w Piszu...

ADT Junior Cup vol I . Kolejny bardzo udany turniej na kortach w Jabłoni

15-16 czerwca odbyła się pierwsza z 3 planowanych edycji Turnieju ADT Junior Cup 2019. Młodzi zawodnicy przez dwa dni rywalizowali w sumie w 6 kategoriach. Impreza zgromadziła aż 38 młodych tenisistów i tenisistek m.in. Z Olsztyna, Mrągowa, Elbląga, Braniewa, Olecka, Suwałk, Łomży no i oczywiście z Pisza. Jednocześnie po raz pierwszy nasz Klub zorganizował oficjalny turniej/kategorię Polskiego Związku Tenisa tj. Wojewódzki Turniej Klasyfikacji w kategorii Skrzatów (U-12). Była to najliczniejsza, a zarazem najbardziej zacięta kategoria turnieju.

Otwarcie turnieju miało miejsce w sobotę. Wtedy też swoje mecze rozpoczęły kategorie zielona (do 12 lat), Junior U-16 oraz WTK U-12. Kategoria zawodnicza (WTK), zgodnie ze zwyczajem tego dnia rozgrywała też turniej deblowy. Duża ilość meczów tego dnia spowodowała, że 1 dzień turnieju zakończyliśmy po ponad 9 godzinach rywalizacji! W dodatku pogoda była bardzooo upalna, co potęgowało trudy nierzadko długich, morderczych spotkań.
Finalnie udało się zakończyć zaplanowane na ten dzień dwie kategorie oraz 1 rundę singla WTK.
Klasyfikacja końcowa:
Kat. Zielona
1. Tomasz Pszczoła (Augustów)
2. Olgierd Borzymowski (KT Pisz-Point)
3. Kuba Stefanowicz (Olsztyn)
Kat. U-16
Chłopcy:
1. Maciej Syrzeń (KT Pisz-Point)
2. Michał Lasota (Augustów)
3. Piotr Sejbuk (KT Pisz-Point)
Dziewczyny:
1. Katarzyna Matejeska (Olsztyn)
2. Karolina Krzywonos (KT Pisz-Point)

WTK U-12 Debel

1. Tomasz Płocharczyk ( Mrągowo Tennis Club)/ Igor Piotrowski (TT Score Elbląg)
2. Piotr Sadłowski/ Wojciech Kubitzki ( obaj AT Dzikiewicz B-Stok)
3. Tymoteusz Wszołek/Antoni Łukaszewicz (obaj KT Pisz-Point)
4. Antoni Bugaj/ Olivier Wróbel ( obaj CTZ Wróbel Olsztyn)

Niedzielny poranek i popołudnie to po pierwsze runda finałowa singla WTK oraz Tenis10 kategorie czerwona i pomarańczowa. Mimo niekorzystnych prognoz pogody, turniej bez zakłóceń udało się przeprowadzić, do końca wykorzystując wszystkie korty. I tak rywalizację na hali zdominowali najmłodsi tenisiści, a runda finałowa rozgrywana była na otwartych kortach ceglanych. Mimo, że pogoda nieco spuściła z tonu, emocje, które zafundowali nam zawodnicy, rozgrzewały atmosferę na maxa. Ok godziny 13 wszystko było już jasne :)
Kat. Czerwona
1. Zosia Zabiłowicz (KT Pisz-Point)
2. Kuba Szutowski (KT Pisz-Point)
3. Agata Borzymowska (KT Pisz-Point)
Kat. Pomarńczowa
1. Oliwier Zejer (Olsztyn)
2. Filip Beperszcz (KT Gem Mrągowo)
3. Iga Pupek (KT Gem Mrągowo)
WTK U-12 Singiel
1. Wojciech Penkalski Jr. ( Akademia Tenisa Braniewo)
2. Wojciech Kubitzki ( AT Dzikiewicz Białystok)
3. Tomasz Płocharczyk (Mrągowo Tennis Club)

To były dwa bardzo emocjonujące i pełne tenisa dni. Cieszą nasz bardzo dobre wyniki naszych podopiecznych, ale także gratulujemy naszym gościom zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom wytrwałości i pasji do tenisa. Świetna impreza rozgrywana, co ważne w duchu fair-play, która zgromadziła młodych tenisistów z regionu północno-wschodniej Polski. Pogoda, miejsce, a przede wszystkim baaaardzo sympatyczna atmosfera dopełniły finalny sukces tego wydarzenia. Jako Klub jesteśmy bardzo wdzięczni za stworzenie tego widowiska, przede wszystkim zawodnikom, ale również rodzicom za bardzo fajną, przyjacielską aurę. Impreza nie odbyłaby się bez patrona cyklu oraz wsparcia po raz kolejny Warmińsko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego. Serdecznie dziękujemy. Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich fanów tenisa na obiekcie w Jabłoni. Przygotowujemy się do kolejnej odsłony cyklu ADT Junior Cup. Data i szczegółowe informacje lada chwila pojawią się na naszym profilu. Postaramy się, aby kolejny turniej był przynajmniej tak samo dobry jak ten, a może i lepszy – jeśli to możliwe ;) .
Pozdrawiamy Tenisowo KT Pisz-Point !