Pisz-point
tenis w Piszu...

Tenisowy Sezon Zimowy 2018 za nami.

Tenisowy Sezon Zimowy 2018 za nami.

W Niedziele 8 Kwietnie na krytych kortach Hotelu Jabłoń Lake Resort lokalni miłośnicy tenisa spotkali się by zakończyć 3 edycję zimowych rozgrywek Challenge Pisz-Point. Śladem poprzednich edycji sezon zakończony został turniejem w któym rywalizowali uczestnicy zimowej ligi. Na wstępie jednak zostały wręczone symboliczne trofea dla zwycięzców zimowego Challenge'u oraz najaktywniejszych zawodników. Nowa formuła rozgrywek testowana podczas tej zimy wyłoniła następującą kolejność na podium:

III miejsce – Bartosz Chodnicki

II miejsce – Łukasz Banach

I miejsce – Marcin Chmielewski

Następnie w demokratyczny sposób zebrani teniśisci ustalili system rozgrywek tego dnia w turnieju kończącym sezon i tym razem również zdecydowaliśmy się na nową formułe tj. System grupowy gdzie zawodnicy rozgrywali pojedynki do dwóch wygranych Tie-breaków do 7 pkt. Takie rozwiązanie gwarantowało dużo meczów dla wszystkich uczestników a przy okazji wymuszało stały wysoki poziom koncentracji, jak wiadomo tie-break to zawsze nieco loterii tym bardziej rywalizacja zapowiadała się ciekawe.

Do turnieju przystąpiło 10 tenisistów którzy rywalizowali w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Tego dnia z powowdu drobnych problemów zdrowonych turniej odpuścił jeden z faworytów, Marcin Chmielewski tymbardzije rywalizacja o końcowy tryumf zapowiadała się ciekawie.

Najmocniejsi w swoich grupach okazali się dwaj młodzi reprezentanci Ełku Krzysztof Jaskuła i Adam Świrydowicz oraz Piszanie Artur i Daniel Górski. W półfinałowych pojedynkach z pary Ełczan lepszy okazał się Krzysztof, wygrywając pewnie 6-0 natomiast z dwojga Piszan lepszy okazał się Artur Górski pokonując rywala 6-2. Bardzo zacięta batalie stoczyli w meczu o 3 msc. Daniel Górski oraz Adam Świrydowicz. Ten pierwszy musiał jednak ostatecznie uznać wyższośc młodszego kolegi z Ełku. W finale honoru Piszan brobił p. Artur, jednak tego dnia na korcie rządziła młodość. Krzysiek w bardzo dobrym stylu pokonał dużo starszego rywala i w pełni zasłuzenie sięgnął tego dnia po puchar za najwyższy stopień podium.

W taki sposób dobiegła końca 3 edycja zimowych rozgrywek, między meczami zawodnicy dyskutowali o nadciągającym dużymi krokami sezonie gry na mączce. Wszyscy mocno zacierają ręce na V już edycje Piskiej Ligi Tenisowej, którą starym zwyczajem zainaugurujemy w maju. O szczegółach będziemy informowali wkrótce.